Jdi na obsah Jdi na menu

Fotografie Starých Hamer a přehrady Šance z literatury

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jirka - Fotografie

17. 12. 2021 23:40

Dobrý den, jen jsem četl řádky nespokojeného pisatele, co se mu nelíbil vodoznak. Vzhledem k tomu, že vytvářím něco podobného, ale jen soukromě, vím, co je to sehnat staré fotky. Projel jsem hodně kilometrů, než se mi podařilo vytvořit několik historických knih. A stejně jako Vy, si toto úzkostlivě chráním, neb se mi stalo něco podobného a uvedená data, která jsem v dobré víře sdělil, se ocitla na veřejném webu. Kdokoliv ze známých i cizích lidí má o toto zájem, je toto k dispozici. Pokud ale vezme do ruky tužku nebo fotoaparát, řeknu STOP.
Historie ať již na fotografiích nebo v datech je bohatství. Držím palce při další práci...Jirka.

Petr Z. - Poděkování

15. 4. 2017 21:47

Dobrý den, milá Lenko,

před několika lety jsem se přistěhoval do Frýdlantu a tak se začínám zajímat o to jak to v okolí Frýdlantu a spol. vypadalo a Vaše stránky jsou výborným zdrojem!
Děkuji Vám za skvělé stránky, sice to může vypadat jako maličkost, ale věřím, že to zabere spoustu času a námahy.

S pozdravem
Petr Z.

beskydskevzpominky.cz - Re: Poděkování

18. 4. 2017 21:27

Dobrý den Petře,

moc Vám děkuji za tento komentář. Opravdu si toho velmi vážím. Povzbudilo mě, že má smysl se o něco takového snažit :)

Historie Staré Hamry - Nápis přes fotky

24. 4. 2016 11:19

Krásné fotky a hezký web, mohl jsem na těch fotkách oči nechat, ale rušící element ve formě přiblblého nápisu beskydskevzpominky přes každou fotku mě teda vytáčel pořádně, nebylo pořádně nic vidět tam kde nápis je umístěn. Uvažoval jsem proč, pak mě došlo, že se bojíte aby vám ty fotky někdo neukradl, potom nechápu proč je vůbec vystavujete na odiv, nechte si je do hrobu a neukazujte je vůbec. Takhle jsou fotky stejně naprosto zničené a člověk, který mám zájem se na ně podívat stejně vidí jen nápis.

beskydskevzpominky.cz - Re: Nápis přes fotky

24. 4. 2016 20:21

Dobrý den někomu, kdo se ani neumí podepsat. Chápu, že vodoznak hodně lidí irituje, ale na otázku proč tam je jste si prakticky odpověděl sám. Dříve zde vodoznak nebyl a několikrát jsem své fotky našla postahovány a uveřejněny na jiných webech - samozřejmě bez uvedení zdroje. A to mě štve. Asi si to neuvědomujete, ale tyto fotky nikde neleží jen tak. Za jejich uveřejněním je práce v podobě sehnání daného zdroje, skenování, úpravy, atd. Máte nějaký nápad, jak fotky jinak ochránit? Brát si je do hrobu, jak mi doporučujete, nebudu. Osobně si myslím, že se spousta lidí ráda na tyto fotografie podívá i s vodoznakem, pokud mezi ně nepatříte, tak tento web nenavštěvujte, nebo si vytvořte svůj vlastní. Starých fotografií jistě na internetu najdete spoustu. Hezký den.

Martin - Re: Nápis přes fotky

5. 5. 2016 17:56

Obrázků s vodoznakem či jinou značkou identifikující "autora" je plný internet. Nevěřím, že jste na vodoznak dosud jinde nenatrefil. Jak správně píšete, vodoznak je něco jako "podpis autora". Je mi Vás líto, že si potřebujete vylívat zlost zrovna na tomto webu. Už jsem potkal spoustu obrázků/fotek, kde byl vodoznak vyřešený až příliš rušivě. Ten dojem na tomto webu ale rozhodně nemám, je zde vložen ještě vcelku citlivě. Pořád je totiž dobře vidět i vše pod ním.
Použití vodoznaku se absolutně nedivím. Zvláště, když ukrást fotku z webu je tak proklatě snadné.. stejně tak jako se chlubit cizím peřím a tvářit se přitom jako autor, že...

Člověk, který má zájem se na ně podívat uvidí obrázek a průsvitný nápis. Ano, odradilo by mě to si takový obrázek vytisknout na papír. Jenže takového člověka zajímá jak kdysi vypadala krajina, chalupy, průběh stavby přehrady, nebo jak se za 50let změnil rozcestník v horách. Pro takové lidi je i obrázek s vodoznakem stále cennou informací. Komu se to nelíbí, ať si jde po svých.

Není nic snadnějšího, než v anonymním moři internetu urážet kohokoli, kdo smýšli jinak než Vy. Nemám zapotřebí se ponižovat reakcí stejně přízemní, jako byla ta Vaše.

Nashledanou a jestli budete někdy taky publikovat fotky, ze zvědavostí na ně rád podívám.