Jdi na obsah Jdi na menu

Včera a dnes: Skalíkova louka

Skalička je další mé srdcové místo v Beskydech. Nejsou tady davy turistů, je zde pěkná projížďka na kole a když se v zimě na kole nedá, tak je to pěkná, nenáročná procházka. A ta chata postavená v roce 1930 s bazénem je prostě úžasná. Poprvé jsem zde byla, když mi bylo asi 8 let. Z této návštěvy si pamatuju jediné - bazén. Ani nevím jestli jsme byli uvnitř, nicméně ten chátrající a rozpadající se bazén, byl můj největší zážitek. Pak jsem chatu navštívila roku 2012. Ještě bylo otevřeno, ovšem uvnitř byl docela solidní bordel. Blíže si o tom můžete přečíst ZDE. O 2 roky později tj. 2014 už Skalíkova louka byla zavřená. Zpočátku jsem byla příjemně překvapená, že zde probíhá rekonstrukce. Jenže po pár dalších návštěvách mi začalo být divné, že je chata pořád ve stejném stavu. Nic se nezměnilo s ničím se nepohlo. Chata se rozjebala (s prominutím) a ponechala se svému osudu.

Dále jsem toto místo navštívila 28.11.2015. A dojmy nejsou příliš pozitivní. Skalička pořád chátrá. Fotografie z mé návštěvy můžete vidět ZDE, nutno podotknout, že jsou to  smutné fotky.

 Ukázka razítka (na hodně pohlednicích Skaličky bývá razítko z Radhoště)


 

Nejaktuálnější fotky z 1.5.2017 a 1.5.2018 můžete shlédnout ZDE a ZDE. Vše při starém, nic se nepohlo kupředu. Vlastně něco možná jo. Někdo tady byl zavřít okna a zabezpečit vchody. Majitelka chaty (pakliže někdo takový opravdu existuje) působí po bližším hledání dojmem nastrčeného bílého koně resp. bílé klisny, dle toho v kolika firmách (převážně už neexistujících) po celé ČR figuruje jako jednatelka, akcionářka, či členka dozorčí rady. Něco tady zkrátka smrdí a bohužel se zdá, že Skalička to schytala.

Aktualizace červen 2017: v katastru nemovitostí změna z exekučního příkazu na zástavní právo smluvní.

Aktualizace říjen 2017: chata je na prodej přes realitní kancelář ExpoReality s.r.o., za cenu 7 350 000 Kč.

Aktualizace červen 2018: chata je znovu na prodej přes realitní kancelář ExpoReality s.r.o., za cenu 7 300 000 Kč.

Aktualizace duben 2019: chata je na prodej přes realitní kancelář ExpoReality s.r.o., za cenu 11 390 000 Kč (?! za 7 mil. to nikdo nechce, tak to dám za 11 mil. - pochopitelně těch 5 let, co je chata chata opuštěná a ve fázi nedokončené rekonstrukce nemovitost jistě nabyla na hodnotě)

Aktualizace září 2019 - chata nabízena přes novou realitku „Reality Kocourek“. Cena už raději není ani zveřejněna, resp. uvedeno obligátní „Info o ceně u RK“.

Doby, kdy byla Skalička v provozu si můžete prohlédnout níže:

Léto: 

Zima: 

Ještě jedno historické a ne moc časté foto - pohled z okna chaty na ještě fungující koupaliště a protější chaloupky: 

Ukázka dobové reklamy Jaroslava Krejčího, nájemce chat na Pustevnách a Skalíkově louce. Konkrétně Skalíkova louka disponovala: „restaurací, 10 pokoji, slunečními lázněmi, sprchami, tennisovým a wolleybalovým dvorcem, zahradou a skleníky. Od Pusteven 20 minut krásnou lesní procházkou.“

Další historické fotografie Skaličky naleznete níže:

 

Náhledy fotografií ze složky Skalíkova louka

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ivan Reinoha - Skalička

29. 8. 2015 16:48

Již delší dobu se chystám na Skaličku,kde jsem jezdil s rodiči v létě i v zimě a to v letech 50-60,mám mnoho fotek i osmičku film,prostě po55 letech bych se tam rád podíval,ale to co slyším a vidím co se tam,,děje"je mi to líto.!! dříve to memělo chybu. Mám dokonce i foto s původ.majitelem a číšníkem Evženem a j. To se nenajde nikdo že by to tam dal do pořádku???

eileen - Re: Skalička

31. 8. 2015 14:57

Dobrý den,
tak snaha asi byla, ale ve výsledku to bylo spíš na škodu. Nic se neudělalo, jen se vše rozkopalo, vytrhaly se podlahy, dřevěné obložení a ponechalo se to svému osudu (což je u nás asi typické - např. chata Ondřejník má momentálně stejný osud).
Co jsem viděla fotky ze srpna tohoto roku, tak už se na Skaličce začíná asi i rabovat. Každopádně současný stav chaty je opravdu hodně špatný. Zachránit bychom ji chtěli asi všichni, bohužel vzhledem ke stavu v jakém je, to nevidím moc optimisticky.

Lucka - Re: Re: Skalička

13. 7. 2017 15:53

a co takhle zalozit charitativni 'sbirku'???

Ivan Reinoha - Zachrante Skaličku!!!

29. 8. 2015 16:58

Ano kdybych měl možnost a léta fakt bych pomohl a udělal vše pro záchranu této krásné Skaličky. T.č. žiji na Vysočině,když vidím jak se dá i z horších ,,hotýlků" vykutat něco úžasnýho...nemám slov.