Jdi na obsah Jdi na menu

Příprava nové publikace o obcích Bílá, Ostravice a Staré Hamry

Jak jsem vás zde před časem informovala – chystá se vydání nové publikace, která bude mapovat historii výše zmíněných obcí. V současné době probíhá sběr materiálu a tak nebude od věci posunout tuto informaci dál. Autoři publikace tímto žádají občany o zapůjčení materiálů ze soukromých archivů. Výzva o zapůjčení historických materiálů byla uveřejněna v únorovém Starohamerském zpravodaji:

Vážení občané,

 

vedení obcí Bílá, Ostravice a Staré Hamry iniciovalo počátkem tohoto roku přípravu společné monografie, která by měla zevrubně mapovat historii těchto tří lokalit. Knihu autorsky připravuje tým odborníků pod vedením historika PhDr. David Pindura, Ph.D. (Muzeum Těšínska) ve spolupráci  s třineckým nakladatelstvím WART Henryka Wawreczky. Nakladatelství v uplynulých letech vydalo čtyřdílnou monografii mapující život v Beskydech v minulosti a v současné době dokončuje k vydání obsáhlou publikaci mapující obrazem minulost Frýdlantu n. O., Lubna a Nové Vsi.

 

Obecní úřady dotčených obcí i autoři připravované publikace se na Vás touto cestou obracejí s prosbou o spolupráci formou zapůjčení dobových fotografií či negativů (příp. diapozitivů atp.) z rodinných archivů, jakéhokoliv dalšího obrazového i písemného materiálu vztahujícího se k dějinám Bílé, Ostravice a Starých Hamrů a životu v dávné i nedávné minulosti. V případě zapůjčení tohoto materiálu, jenž Vám bude po digitalizaci v pořádku vrácen, bychom uvítali co nejpřesnější popis jejich obsahu, který pak usnadní další práci s tímto materiálem. Zároveň bychom taktéž uvítali kontakty na pracovníky či provozovatele někdejších rekreačních zařízení a podniků v dané oblasti. Uvedené podklady je možno předat na obecních úřadech Bílé, Ostravice a Starých Hamrů, případně se spojit přímo s D. Pindurem a H. Wawreczkou na níže uvedených kontaktech) do poloviny příštího roku (2018).

 

Věříme, že připravovaná kniha, která by měla poprvé obsáhleji mapovat společnou historii našich malebných obcí, potěší každého z Vás. Předem děkujeme každému, kdo se jakýmkoliv způsobem zaslouží o zdar díla.

Za přípravný tým

Bc. Eva Tořová, starostka obce Staré Hamry (starosta@stare-hamry.cz; 724 178 725)

PhDr. David Pindur, Ph.D. (david.pindur@muzeumct.cz; 558761228)

Henryk Wawreczka (wart.wart@seznam.cz; 602749070)

 

Převzato ze Starohamerského zpravodaje - únor 2017, str. 2.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář